Neler Yeni
RETRO

Papara Kart Eksiye Düşer Mi?

Rookie

Moderatör
2016 Yılında faaliyetlerine başlayan elektronik para ve ödeme hizmeti olan Papara hakkında kullanıcıların en çok merak ettiği sorulardan birisi de, Papara kart eksiye düşer mi? Sorunun cevabı ve daha fazlası yazımızın içeriğinde.

Papara Kart Nedir?
Papara kart eksiye düşer mi? sorusundan önce hala bilmeyenler için kısaca Papara kart nedir? Sorusuna cevap verelim. Elektronik para ve ödeme hizmeti olan Papara, aynı zamanda kullanıcılarına özel kartlar vermektedir. Toplamda 4 farklı versiyonu bulunan bu kartları aşağıda sıraladık.
  • Çipsiz Papara Kart
  • Çipli Papara Kart
  • TS Papara Kart
  • Edu Kart
Bu yazımızda konu alacağımız 1 ve 2. Sırada olan kartlar olacaktır. Eğer bir Papara hesabınız varsa ücretsiz şekilde Çipli kartı adresinize sipariş verebilirsiniz. Siparişinizin ardından 5 ile 7 gün arasında kart elinize ulaşacaktır. Sonrasında kartı hesabınıza tanımlayarak kullanabilirsiniz. Çipsiz kartı ise belirli satış noktalarından 5 TL ücret ile alabilirsiniz. Kartı hesabınıza tanımladıktan sonra ödediğiniz 5 TL ücret hesabınıza yansıtılacaktır. Kısacası her iki karta da ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

Çipli kart ile çipsiz kart arasındaki en büyük fark Çipli kartta ATM’lerden para çekebiliyor iken, çipsiz kartta çekemezsiniz. Bunun dışında Papara’nın izin verdiği limitler içinde alışverişler yapabilir ve bu alışverişlerden iade kazanabilirsiniz. Son olarak yeni Papara kullanıcı sözleşmesi içeriğine göre artık bu kartlar ile tüm ATM’lerden 500 TL’ye kadar 5 kez çekim yapabileceğinizi de belirtmiş olalım.

Papara Kart Eksiye Düşer Mi?
Papara Card ya da diğer ismiyle Papara kart hakkında merak edilen sorulardan birisi de, Papara kart eksiye düşer mi? Kısacası kredi kartı işlevi görür mü? Hesabınıza tanımladığınız bu kartı ön ödemeli kart olarak düşünebilirsiniz. Kartın eksiye düşme imkanı bulunmamaktadır. Aynı vadesiz banka hesaplarınız gibi bu kartı da, yüklediğiniz para miktarı kadar kullanabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda Papara kredi kartı çıkar mı, Bu tür bir yenilik gelir mi henüz bilmiyoruz fakat şuanda bu kartı sadece para yükleyerek kullanabilirsiniz.

papara kart eksiye düşer mi.jpg

Tüm bunların dışında Papara hesabınıza banka ve kredi kartlarınızı tanımlama yapabilirsiniz. Böylelikle kartlarınızdaki bakiyeler ile ödeme yapmanız mümkündür. Diğer tüm detaylar için Papara resmi sitesine gidebilir veya forum sitemize kayıt olarak yorumlardan sorabilirsiniz.
 
RETRO
Üst