Ligler Ne Zaman Oynanacak?

Bu yazımızda ligler ne zaman oynanacak? Sorusunun cevabını sizlerle paylaşacağız. Hastalıklardan dünyada oynanan başta futbol olmak üzere bir çok spor ligi ertelendi.Haber sitelerinde yer alan bilgilere göre Süper Lig ne zaman oynanacak? Sorusunun cevabı dahil olmak üzere merak edilen bir çok soruyu bu başlık altında sizlerle paylaşacağız. Futbol ligleri hakkında bilgi almak isteyen kullanıcılar aşağıdaki başlıklara göz atabilirler.

Ayrıca bu tür uzun bilgileri, uzun yazıları okumak istemeyen kullanıcılar yazımızın en aşağısında yer alan başlık ile liglerin ne zaman başlayacağına dair özet bilgiye ulaşabilirler.

Ligler Ne Zaman Oynanacak?

Corona isimli hastalıktan dolayı futbol başta olmak üzere bir çok lig ertelendi. Ertelenen Avrupa liglerinin yanında Süper Lig’de süresiz olarak ertelenmişti. Yapılan bu ertelemeler ile birlikte bir çok futbol kulübü büyük zararlar etti. Serie A, La Liga, Bundesliga ve Süper Lig olmak üzere sizlere ligler ne zaman başlayacak? Adlı konu yazımızda haber sitelerinden edindiğimiz bilgileri paylaşacağız. Bir çok takım artık iflas etmenin beşiğinde. Bunu özellikle Serie A İtalya ve Bundesliga Almanya liglerinde görmekteyiz.

ligler ne zaman oynanacak

Eğer durum böyle devam ederse takımların bir çoğu iflas edeceğini resmi internet sitelerinde paylaştılar. Bu yüzden futbol liglerinde bulunan takımlar seyircisiz de olsa oynamaya devam etmek istiyorlar. Teknik direktörler, futbolcular ve saha içerisindeki diğer çalışanlar dışında seyircisiz olarak maç oynamayı isteyen bir çok kulüp, futbol liglerinin Mayıs ayında başlamasını talep etmektedir. Liglerin ertelenmesinin aynı zamanda UEFA sıralamasını da etkiletmektedir. Ülkelerin puanı ve çok daha fazlası için önemli olan bu olay hakkında bir çok ligin yetkilileri belli açıklamalarda bulundu. Buna Süper Lig’de dahil. Konuyu daha fazla uzatmadan bazı ligler hakkında açıklamalara aşağıdan ulaşabilirsiniz. Süper Lig hakkındaki açıklama yazının en aşağısındaki başlıkta yer almaktadır.

İtalya Futbol Ligi Ne Zaman Oynanacak?

İflasın eşiğinde olan kulüplerden ve durumun kötü olduğu liglerden birisi olan Serie A kupayla tekrar başlamak istiyor. Corona hastalığının en çok yayıldığı ülkeler arasında gösterilen İtalya’da, futbolun tekrar başlanması istenmektedir. Lig konseyinin yaptığı toplantı sonucu doğrultusunda yapılan ilk planlama ile İtalya Kupası ile ülkede futbolun tekrar başlaması üzerine. Normalde 12 Şubat tarihinde oynanan İnter – Napoli, Milan – Juventus maçlarının rövanşlarının 27 ve 28 Mayıs tarihleri arasında oynanması üzerine rapor hazırlandı.

italya futbol ligi ne zaman oynanacak

Kısacası bu bilgilere göre İtalya’da futbolun 27 ve 28 Mayıs tarihleri arasında başlaması mümkün görünmektedir. Süper Lig dahil olmak üzere diğer ligler hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz. Ligler ne zaman oynanacak? Adlı konu yazımızda sizlere edindiğimiz güncel ve son bilgileri aktarmaya devam ediyor.

Ligler Ne Zaman Başlıyor?

Liglerin ne zaman başlayacağına dair bilgileri farklı bir başlıktan sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Spor haber sitelerinden değerlediğimiz bilgiler ile liglerin ne zaman oynanacak? Sorusunun cevabını vereceğiz. Bu başlıkta da Avrupa ligleri hakkında bilgi vermeye devam edeceğiz. Süper Lig hakkında bilgi edinmek için en aşağıda bulunan başlığa geçiş yapabilirsiniz.

Fransa Futbol Ligi Ne Zaman Oynanacak?

Liglerin ertelenmesi ile birlikte yine zor duruma düşen kulüpleri barındıran liglerden biri olan Ligue 1’de, özellikle ligin alt sırasında bulunan bir çok lig iflas etmenin eşiğinde. Peki Ligue 1 ne zaman başlayacak? Haber sitelerinde yazan bilgilere göre Ligue 1’in 17 Haziran’da yeniden oynanması beklenmektedir. L’Equipe’nin yayınladığı habere göre Fransa profesyonel futbol ligi olan Ligue 1’in karşılaşmaları, 17 Haziran’da başlatılıp, 25 Temmuz’da bitirilmeyi hedeflenmektedir.

fransa futbol ligi ne zaman oynanacak

Kısacası bu bilgilere göre Ligue 1’i en yakın tarih olarak Haziran ayında göreceğiz anlamına gelmektedir. Daha öncesinde hastalığın iyiye gitmesi ve yayılımın azalması farklı sonuçlar ortaya çıkarabilir fakat yetkililerin yayınladığı son haberler bu durumdadır. Diğer yandan ise Fransa’da amatör liglerde iptal edildi. Şampiyon veya küme düşecek olan takımlar sezonun askıya alındığı 12 Mart tarihindeki puan durumuna göre değerlenecek.  Ligler ne zaman oynanacak? Sorumuzun cevabına farklı ligler ile devam ediyoruz.

İngiltere Futbol Ligi Ne Zaman Oynanacak?

Belki de en popüler ligler arasında gösterilen Premier Lig başlangıç tarihi durumu değerlendirme aşamasında. İngiltere Primier Lig’in Haziran ayında başlanması beklenmektedir.

ingiltere futbol ligi ne zaman oynanacak

Henüz net bir bilginin bulunmadığını da ayrıca belirtelim. Yine de yapılan değerlendirmeler sonucu en geç tarihin Haziran ayı olduğunu göstermektedir.

Almanya Futbol Ligi Ne Zaman Oynanacak?

Almanya Kulüpler Birliği normalde 17 Nisan’da kulüplerin bir araya gelmesi ile yapılacak olan toplantıyı, 23 Nisan tarihinde ertelendiğini duyurmuştu. Kulüplere bu durum hakkında düşüncelerini iletmesi için daha fazla zaman verildiği belirtilen birliğin, Almanya hükümetinin de son kararlarını göz önünde bulundurularak, sonuç için önümüzdeki günlerde 36 takım ligin geleceği hakkında karar verecektir diye açıklama yaptı.

almanya futbol ligi ne zaman oynanacak

Peki diğer liglerde durum nasıl? Aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz.

Ligler Ne Zaman Oynanacak? 2020

Avrupa ligleri ve Süper Lig hakkında ligler ne zaman oynanacak? sorusunun cevabını spor haber sitelerinden derleyerek sizler ile paylaşmaya devam ediyoruz. Portal sayfamızda ligler ne zaman oynanacak? Sorusu gibi bir çok sorunun cevabı spor haberleri bölümünde güncel olarak sizler ile paylaşılmaya devam edecektir. Tüm bunlardan yararlanmak için kayıt olmanıza dahi gerek kalmadan portal sayfamızı takipte kalabilirsiniz. İşte geriye kalan ligler.

İspanya Futbol Ligi Ne Zaman Başlayacak?

La Liga’da son karar için UEFA toplantısı beklenmektedir. İspanya Futbol Federasyonu, liglerin başlamaması yani bitirilmesi ile puan durumunda yer alan ilk 4 takımın Şampiyonlar Ligi’ne gönderileceğini açıkladı.

ispanya futbol ligi ne zaman başlayacak

Hastalığın yayılması ile birlikte La Liga 27. haftada askıya alınmıştı. Karar için UEFA’da yapılacak son toplantı beklenmektedir. Kısacası La Liga’nın yakın zamanda başlaması beklenmemektedir.

Hollanda Futbol Ligi Ne Zaman Başlayacak?

Hollanda Başbakanı Mark Rutte yaptığı açıklama ile en az Eylül ayına kadar liglerin tekrar başlamayacağını açıkladı. ‘’Eylül ayına kadar futbol liglerimiz başlamayacak, bunu uygulamak zorundayız.’’ Şeklinde açıklamasını bildirdi.

hollanda futbol ligi ne zaman başlayacak

Kısacası Eredivisie’de durumlar gösteriyor ki, yakın zamanda tekrar başlamayacak ve başlaması için en az 2020 Eylül tarihi beklenecek.

Belçika Futbol Ligi Ne Zaman Başlayacak?

Ligler ne zaman oynanacak? Adlı konu yazımızda sizlere merak edilen bir çok ligin ne zaman oynanacağı hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Sıradaki konu alacağımız lig ise Belçika futbol ligi, Pro League hakkında. Belçika’da ise durumlar henüz belirsiz. Belçika’nın virüsün yayılımı ve mali sorunlar nedeniyle sezonu iptal etmeye yönelik açıklamaları, Futbol Federasyon Birliği yani UEFA’yı rahatsız etmiş görünmekte.

belçika futbol ligi ne zaman başlayacak

Son durum ise 24 Nisan Cuma yani bugün açıklanacak. Görünüşe göre ise Belçika futbol ligi iptal edilmiş görünüyor. Sadece Belarus hariç tüm dünyada futbol liglerinin ertelenmesine yol açan corona virüs ile alakalı son açıklamalar, Belçika’da gün içerisinde yapılacak. Ligler ne zaman oynanacak? Adlı konu yazımıza Süper Lig ile devam edeceğiz. Süper Lig hakkında detaylı bir şekilde bilgi almak için aşağıdaki başlığa göz atabilirsiniz.

Süper Lig Ne Zaman Başlayacak?

Bir çok futbol sever ve bahisçinin belki de en merak ettiği sorulardan birisi de, Süper Lig ne zaman başlayacak? Sorusudur. Sizlere bunu ligler ne zaman oynanacak? adlı konu yazımızda haber sitelerinden derlediğimiz güncel bilgiler ile paylaşacağız. Süper Lig, 19 Mart 2019 Perşembe günü verilen karar ile ertelendi. Corona virüs sebebiyle liglerin süresiz olarak ertelendiği bildirildi. Bu durumda hali hazırda borcu bulunan zaten bir çok kulüp daha çok zarar etmeye ve üzerine yayıncı kuruluşlardan parasını alamamaya başladı. Zor duruma düşen kulüpler ile ligler ne zaman oynanacak? sorusu spor alanında gündeme oturdu.

süper lig ne zaman başlayacak

EURO 2020’nin dahi 2021 tarihine ertelenmesi ile bir çok ligde buna uyarak, ülkelerinde bulunan tüm profesyonel ve amatör ligleri erteledi. Peki Süper Lig ne zaman devam edecek? Veya devam edecek mi. Bilim Kurulu’nun yaptığı açıklamalara göre ligin başlamasına üzerin 15 Mayıs 2020 tarihinde değerlendirme yapılacağı belirtilmişti. 15 Mayıs 2020 Cuma günü yapılan toplantıya göre son karar çıktı. Ara verilen liglerin başlangıç tarihleri kesinleşti.

Buna göre Süper Lig karşılaşmaları daha öncesinde de ilan edildiği üzere 12 Haziran 2020 tarihinde başlayacak. TFF 1. Lig karşılaşmaları 19 Haziran 2020 tarihinde başlayacak. TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig karşılaşmaları 18 Temmuz 2020 tarihinde oynanamaya başlayacak. Bu kararlar Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu ve TFF Sağlık Kurulu tarafından yapılan toplantı sonrası alınmıştır. Kısacası ülkemizdeki futbol liglerinin en erken başlama tarihi 12 Haziran olarak haber sitelerine son dakika olarak yansımıştır. Süper Lig hakkında yeni haberler gelmeye devam ettikçe bu başlıkta aynı zamanda güncelleme alacaktır. Şu an için son alınan kararlar yukarıda belirttiğimiz şekildedir. Liglerin başlangıç tarihlerinde herhangi bir değişiklik olduğunda konu tekrar güncellenecektir.

Ligler Ne Zaman Açılacak?

Yukarıda sizlere liglerin ne zaman başlayacağına dair detaylı bir şekilde bilgi verdik. Bu tür uzun yazıları okumak istemeyen kullanıcılar olabilir. Sizlere yukarıda paylaştığımız liglerin tahmini başlangıç tarihlerini bu başlıkta özet bir şekilde aktaracağız. Corona virüs sebebiyle artık bir çok kulüp iflasın eşiğinde. Ligler ne kadar ertelenirse, kulüplerde o kadar zarar etmektedir. Buna yayıncı kuruluşların ödemeleri yapmaması ve futbolcuların maaşlarını alamaması ve çok daha fazlası eklenmektedir. Bahisçilerin merakla beklediği ligler hakkında özet bilgiler aşağıdaki şekildedir.

ligler ne zaman açılacak

  • Türkiye Süper Lig – 1 Haziran
  • İtalya Serie A – 27 Mayıs ve 28 Mayıs
  • Almanya Bundesliga – 1 Mayıs veya 31 Ağustos
  • İngiltere Premier Lig – Son Durum Belirsiz
  • Hollanda Eredivisie – 1 Eylül
  • İspanya La Liga – Son Durum Belirsiz
  • Beçika Pro League – Son Durum Belirsiz
  • Euro 2020 – Euro 2021 Tarihine Ertelendi

Yukarıda liglerin başlangıç tarihine ait özetleri belirtik. İşin özeti ise bir çok lig, hastalığın yayılımı hakkında son bilgileri beklemektedir. Buna Süper Lig’de dahildir. Amatör dahil olmak üzere bir çok lig resmi olarak ertelendi ve ne zaman başlayacağına dair kararlını ise sürekli olarak ertelemektedir. Örnek olarak İspanya, Almanya ve daha bir çok ülke vereceği kararları dahi ertelemektedir. İflasın eşiğinde olan kulüpler ise seyircisiz dahi olsa liglerin başlaması yönünde konuşmaktadır. Bu durumlara göre önümüzdeki zaman içerisinde ligler hakkında son kararlar verilecek. Özellikle Mayıs ayında Süper Lig dahil olmak üzere bir çok lig hakkında son kararlar verilecektir.

Sizlere Ligler ne zaman oynanacak? sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Son ve güncel bilgileri bu konu yazımızda detaylı olarak paylaştık. İlerleyen zamanda liglerin kararlarını açıklaması ile birlikte portal sayfamızda yeni haberleri paylaşmaya devam edeceğiz. Yeni haberleri almak için dilerseniz Betkare Twitter sayfamızı takip edebilirsiniz. Süper Lig dahil olmak üzere ligler hakkında yeni bilgileri aktarmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda dilerseniz forum sitemize de göz atabilirsiniz. Son olarak merak edilen E-Spor dalıyla alakalı yeni bilgiler sayfamızda olduğunu belirtelim.

Leave a Comment